statystyka Durszlak.pl Top Blogi Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
Blog > Komentarze do wpisu

Nalewka ze śliwek

Ten przepis na nalewkę ze śliwek jest uniwersalny i nadaje się do każdego rodzaju śliwek. Nawet przejrzałych i lekko zmrożonych węgierek - osobiście jest to jeden z moich ulubionych smaków nalewek. 

śliwkowa

Do przygotowania nalewki śliwkowej potrzeba:

 • śliwek
 • wódki 45%
 • spirytusu
 • cukru 
 • wody

Proporcje zależą od ilości śliwek i wielkości naczynia. Śliwki umieszczamy mniej więcej do 3/4 pojemności słoja. W całości wypełniamy go wódką. Szczelnie zamykamy i odstawiamy w ciepłe miejsce.

Ponieważ śliwki są dużymi owocami potrzeba czasu by oddały swój aromat. Dlatego słój powinien stać przynajmniej przez trzy miesiące. 

Zobacz też: Proste przepisy na nalewkę ze śliwek

Po kilku miesiącach nastaw zlewamy. Śliwki pozostawiamy w słoju, natomiast do nalewu możemy dodać spirytus w ilości mniej więcej szklanki na każdy litr uzyskanego alkoholu śliwkowego. Ten zasilony procentami płyn szczelnie zamykamy i ostawiamy.

Śliwki natomiast zalewamy gęstym syropem cukrowym zrobionym w proporcji pól kilograma cukru i ćwierci litra wody na każdy litr wcześniej zlanego płynu. W tym syropie znów pozostawiamy śliwki na dłużej. 

Czytaj też: Nalewka ze śliwek renklod

Najszybciej po miesiącu zlewamy syrop (będzie miał silny zapach alkoholu i będzie zawierać procenty) i mieszamy z wcześniej zlanym płynem. W ten sposób uzyskujemy nalewkę ze śliwek.

Samych śliwek nie wyrzucamy. Można je ponownie zalać syropem i podawać do deserów, lodów lub wręcz upiec z nimi ciasto. 

piątek, 15 września 2017, piotras1011

Polecane wpisy

 • Nalewka tybetańska na czosnku

  Kuracja przeprowadzona za pomocą czosnkowej nalewki tybetańskiej podobno odmładza. Nawet jeśli w to nie wierzymy, to nalewkę warto zrobić bo na pewno uodparnia

 • Nalewka z tarniny dla cierpliwych

  Z przepisów na nalewkę z tarniny ten podany poniżej jest ciekawy co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze - w efekcie otrzymujemy bardzo mocną nalewkę. Po drugi

 • Nalewka pigwowa po francusku

  Ten przepis na nalewkę z pigwy jest stosunkowo prosty. Natomiast sposób przygotowania nalewki z pigwy po francusku jest niecodzienny. Otrzymany trunek nie jest

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: