statystyka Durszlak.pl Top Blogi Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
Blog > Komentarze do wpisu

Nalewka pigwowa po francusku

Ten przepis na nalewkę z pigwy jest stosunkowo prosty. Natomiast sposób przygotowania nalewki z pigwy po francusku jest niecodzienny. Otrzymany trunek nie jest mocny.

pigwowka

Do przygotowania nalewki z pigwy po francusku potrzeba:

 • 1 kg pigwy
 • 1 l wódki
 • 250 g cukru

Generalnie samą nalewkę robi się z soku otrzymanego z pigwy. Dlatego też owoce najpierw trzeba zetrzeć na grubej tarce. To lepszy sposób niż obieranie pigwy, bo to czasem jest męczące. 

Zobacz też: Przepis na pigwówkę

Uzyskaną masę pigwową umieszczamy w kamionkowym naczyniu i przykrywany ściereczką. Tak powinna ona postać co najmniej przez trzy dni. Po tym czasie przecieramy ją i mocno wyciskamy przez sito i lnianą ściereczkę. Chodzi o to, by wydusić jak najwięcej soku.

Otrzymany tym sposobem sok z pigwy mieszamy z wódką i cukrem. Płyn energicznie mieszamy. Chodzi o to by rozpuścił się cukier. Teraz możemy nalewkę przelać już do butelek.

Zobacz też: Nalewka z pigwy z miodem

Butelki szczelnie zamykamy i wynosimy do chłodnego i ciemnego pomieszczenia. Tam powinny leżakować przez co najmniej trzy miesiące.

Do przygotowania tej nalewki z pigwy zalecane jest użycie słabszej wódki o mocy 40%. Nalewka nie będzie więc mocnym trunkiem (wódka będzie rozcieńczona sokiem z pigwy) więc na pewno przypadnie go gustu płci pięknej. 

piątek, 29 września 2017, piotras1011

Polecane wpisy

 • Nalewka tybetańska na czosnku

  Kuracja przeprowadzona za pomocą czosnkowej nalewki tybetańskiej podobno odmładza. Nawet jeśli w to nie wierzymy, to nalewkę warto zrobić bo na pewno uodparnia

 • Lecznicza nalewka z jarzębiny

  Jarzębinę na nalewki należy zbierać po pierwszych przymrozkach. Jeśli nie mamy takiej możliwości, to owoce jarzębiny powinniśmy na noc zostawić w zamrażarce. A

 • Nalewka z muchomora na bóle

  Nalewkę z muchomora czerwonego stosujemy wyłącznie do nacierania. Nie wolno jej pić. Za to oddać nam może wiele przysług przy bólach korzonków lub stawów. 

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: