statystyka Durszlak.pl Top Blogi Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
Blog > Komentarze do wpisu

Nalewka cytrynowa z koniakiem

Przepis na nalewkę cytrynową z koniakiem wzbogaci nasza kolekcję przepisów na nalewki z cytryny. Przygotowywaliśmy je już na rumie, po włosku i po francusku, błyskawicznie i wytrawnie. Przyszedł więc czas na zmieszanie cytryny i koniak.

cytrynowa

Do przygotowania nalewki cytrynowej na koniaku potrzeba:

 • 350 g świeżej skórki cytrynowej
 • 1 l wódki
 • 0,1 l koniaku (lub brandy)
 • 0,5 l wody
 • 300 g cukru

Przygotowanie tej nalewki nie jest trudne, ale od momentu jej wstawienia do czasu pierwszej degustacji minąć musi co najmniej 3 miesiące. 

Czytaj też: Prosta i łatwa nalewka cytrynowa

W pierwszym etapie musimy cienko obrać ze skórki dobrze umyte cytryny. Skórkę zalewamy wódką i w szczelnie zamkniętym naczyniu odstawiamy w ciepłe miejsce.

Po sześciu tygodniach z cukru i wody przygotowujemy syrop. Do tego warto użyć przegotowanej uprzednio wody, którą podgrzewamy tylko tyle by rozpuścił się w niej cukier. Do wystudzonego potem syropu dodajemy koniak.

Zobacz też: Cytrynówka wytrawna

W czasie gdy syrop będzie się studził my zlewamy przez gęste sito wódkę znad skórki cytrynowej. Potem ją filtrujemy i mieszamy razem z syropem. 

Teraz nie pozostaje już nic innego jak wlać trunek do butelek. Dokładnie je korkujemy i zostawiamy na kolejne 6 tygodni w ciemnym, ale chłodnym pomieszczeniu. 

 

poniedziałek, 24 kwietnia 2017, piotras1011

Polecane wpisy

 • Nalewka tybetańska na czosnku

  Kuracja przeprowadzona za pomocą czosnkowej nalewki tybetańskiej podobno odmładza. Nawet jeśli w to nie wierzymy, to nalewkę warto zrobić bo na pewno uodparnia

 • Nalewka z tarniny dla cierpliwych

  Z przepisów na nalewkę z tarniny ten podany poniżej jest ciekawy co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze - w efekcie otrzymujemy bardzo mocną nalewkę. Po drugi

 • Nalewka pigwowa po francusku

  Ten przepis na nalewkę z pigwy jest stosunkowo prosty. Natomiast sposób przygotowania nalewki z pigwy po francusku jest niecodzienny. Otrzymany trunek nie jest

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: