statystyka Durszlak.pl Top Blogi Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
Blog > Komentarze do wpisu

Nalewka dereniowa lekko kwaskowa

Nalewka dereniowa ma same wady. Jest pracochłonna. Długo dojrzewa. Czasem trudno zdobyć niektóre składniki. A jednak trud nagrodzony jest trunkiem, który szybko pozwala zapomnieć o wszelkich niedogodnościach. 

dereniowa

I tak do przygotowania dobrej nalewki dereniowej potrzebujemy: 

 • 1 kg owoców derenia
 • 5 łyżek suszonych czarnych jagód
 • 0,5 l wódki
 • 0,5 l spirytusu
 • 1 kg cukru

Na  nalewkę wybieramy tylko dojrzałe, ale zdrowe owoce derenia. Każdy z nich cierpliwie nakłuwamy i wrzucamy do słoja. Wsypujemy tam też suszone owoce jagód. Całość zalewamy wódką i spirytusem (dokładnie w takiej kolejności). Słój odstawiamy w słoneczne i ciepłe miejsce. Co kilka dni energicznie nim wstrząsamy.

Czytaj też: Przepis na nalewkę z derenia 

Następna faza produkcji nalewki z derenia przychodzi po sześciu tygodniach. Ze słoja zlewamy alkohol, który przelewamy do innego, szczelnego naczynia. Owoce w słoju zasypujemy cukrem. Cukier ma za zadane wydobyć z owoców wchłonięty alkohol oraz owocowy aromat. Słojem również co kilka dni wstrząsamy.

Gdy cukier całkiem się rozpuści, co trwać może nawet do trzech tygodni, zlewamy syrop i łączymy go z tym wcześniej uzyskanym płynem. Połączone znów szczelnie zamykamy i odstawiamy na tydzień. 

Zobacz też: Sposoby na filtrowanie nalewek

Teraz nie pozostaje nam już nic innego jak przefiltrować nalewkę i wlać ją do butelek. Szczelnie zamknięte butelki w chłodnym pomieszczeniu powinny leżakować jeszcze co najmniej pół roku. 

 

 

czwartek, 08 września 2016, piotras1011

Polecane wpisy

 • Nalewka tybetańska na czosnku

  Kuracja przeprowadzona za pomocą czosnkowej nalewki tybetańskiej podobno odmładza. Nawet jeśli w to nie wierzymy, to nalewkę warto zrobić bo na pewno uodparnia

 • Nalewka z tarniny dla cierpliwych

  Z przepisów na nalewkę z tarniny ten podany poniżej jest ciekawy co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze - w efekcie otrzymujemy bardzo mocną nalewkę. Po drugi

 • Nalewka pigwowa po francusku

  Ten przepis na nalewkę z pigwy jest stosunkowo prosty. Natomiast sposób przygotowania nalewki z pigwy po francusku jest niecodzienny. Otrzymany trunek nie jest

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: