statystyka Durszlak.pl Top Blogi Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
Blog > Komentarze do wpisu

Nalewka z dziurawca

Przepis na nalewkę z dziurawca jest trochę innej natury niż inne prezentowane tutaj. Przede wszystkim dlatego, że nalewka z dziurawca ma charakter wybitnie leczniczy. Nalewki z dziurawca nie pijemy dla smaku, nie kosztujemy, gdy przyjdzie nam na to ochota. Jak lekarstwo nalewkę z dziurawca łykamy tak, jak nam "lekarz zalecił".

nalewka z dziurawca

Do przygotowania nalewki z dziurawca potrzebujemy:

  • 150 g suszonego dziurawca
  • 0,5 l spirytusu 70%
  • 0,5 l wódki

Nalewkę z dziurawca przygotowujemy z suszu. Nawet takiego, który można kupić w aptece. rozkruszmy je i zalewamy spirytusem. Ponieważ będziemy mieć problem z kupnem spirytusu o mocy 70% możemy użyć około 365 ml spirytusu 96 %, który zmieszamy z 135 mln wody. 

Zalany spirytusem susz z dziurawca trzymamy przez dwa tygodnie codziennie mieszając naczyniem. Po tym czasie czerwony już płyn, dobrze przefiltrowany, zlewamy do butelek. Susz zalewamy ponownie, ale już samą wódką. Również odstawiamy na dwa tygodnie.

Po ponownym przefiltrowaniu mieszamy spirytus z wódką. Tak przygotowaną nalewkę z dziurawca możemy trzymać ciemnym miejscu. Na przykład w szafce z lekarstwami.

Nalewkę z dziurawca zażywamy 2-3 razy dziennie po łyżeczce. Łagodzi depresje, bóle głowy, poprawia sen. 

 

piątek, 14 marca 2014, piotras1011

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: , *.xdsl.centertel.pl
2014/07/18 09:17:09
Lepszy jest intrakt ze świeżeych kwiatow dziurawca bo zawiera antydepresyjną hyperycynę,ktora rokłada się pod wpływem suszenia surowca
-
Gość: mikolaj, *.dynamic.chello.pl
2014/12/08 19:37:45
Postanowiłem zrobić według tego przepisu, ale mniejsza ilość. Kupiłem 200 ml spirytusu 96 % i po dodaniu około 70 ml wody powstał ok. 70%. Proporcjonalnie do 270 ml spirytusu wyszło ok 80 gram suszonego dziurawca. Po zalaniu takiej ilości suszonego dziurawca spirytusem, nie został on nawet trochę przykryty. Susz wsiąknął ciecz momentalnie a po dwóch tygodniach udało mi się z niego wycisnąć może niecałe 100 ml. Albo coś jest nie tak z przepisem albo nie można zmieniać proporcji bo nie wychodzi co wydaje mi się absurdem. Mimo wszystko postanowiłem zakończyć "produkcję" i zalałem teraz dziurawiec wódką.
-
2014/12/08 20:52:05
Niestety, tak jest z nalewkami, że zawsze trzeba się liczyć z dużym ubytkiem. Dlatego robienie minimalnych ilości trochę mija się z celem.
-
Gość: mikolaj, *.dynamic.chello.pl
2014/12/17 22:45:17
Ano chyba, że tak. Spodziewałem się co prawda ubytku, ale nie tak dużego. To moja pierwsza nalewka w życiu więc trochę się zdziwiłem. Następnym razem dam więcej etanolu ;)