statystyka Durszlak.pl Top Blogi Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
Blog > Komentarze do wpisu

Nalewka z pigwy z miodem. Pigwówka

Sposobów na zrobienie nalewki z pigwy jest tyle ile osób robiących pigwówkę. W ubiegłym roku koleżanka rozdała trochę owoców pigwy wraz z przepisem kilku znajomym. W czasie degustacji okazało się, że każdy zrobił inną Warto jednak pokusić się o zrobienie nalewki z pigwy z miodem.

Mimo to jednak warto eksperymentować i robić nalewki po swojemu. Zwłaszcza, że nalewka z pigwy z miodem jest łatwa w przygotowaniu i do tego szybko można ją degustować. Trzeba mieć tylko:pigwa

  • 1 kg owoców z pigwy
  • 1 kg miodu
  • 0,5 l wódki 45 proc.
  • 0,5 l spirytusu

Najbardziej męczącą i pracochłonną czynnością jest sprawienie pigwy. Trzeba ją pokroić w ćwiartki i pozbyć się pestek. Tak obraną pigwę wrzucamy do słoja, zlewamy wódką i spirytusem i odstawiamy na miesiąc. Od czasu do czasu, gdy nam się przypomni, potrząsamy.

Po miesiącu przelewamy płyn do drugiego słoja a na owoce wylewamy miód. Miód wyciągnie z owoców pozostały w nich alkohol oraz aromat. Po mniej więcej dwóch tygodniach powstały syrop możemy zlać i połączyć z wcześniej zlanym nastawem. Całość filtrujemy i zlewamy do butelek.

Szczelnie zamknięte powinny leżakować co najmniej trzy miesiące.

Czytaj też: Nalewka z pigwy. Pigwówka

 

* * *

Istnieje jeszcze inny, najłatwiejszy sposób na zrobienie nalewki z pigwy. Można go polecić tym wszystkim, którzy nie lubią zbytniej zabawy z nalewkami. 

Wystarczy tylko, że zgromadzimy: 

  • Litr soku z pigwy
  • litr wódki
  • 0,1 kg cukru

Wszystkie składniki mieszamy, szczególnie dbając o to, by dobrze rozpuścił się cukier. Po miesiącu postoju nastawu w ciemnym miejscu filtrujemy go i przelewamy do butelek. Powinniśmy wykorzystać jak najmocniejszą wódkę, nawet taką o mocy 50 proc. 

Dobrze by było, gdyby nalewka postała kilka tygodni, ale jeśli jesteśmy niecierpliwi, to możemy kosztować ją szybciej. 

poniedziałek, 24 października 2011, piotras1011

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Sonia, *.play-internet.pl
2018/09/27 17:01:20
Dzień dobry, spirytus 96 procent czy rozrobić na 70?
Dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam